Zaproszenie 2017

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Krzysztof S. Gołba

Serdecznie zapraszam na jubileuszową X Konferencję organizowaną przez zespół Kliniki Elektrokardiologii i Niewydolności Serca / Oddziału Elektrokardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ochojcu dla elektrokardiologów i kardiologów zainteresowanych elektroterapią i elekrtofizjologią.

Śląska Jesień Elektrokardiologiczna w roku 2017 będzie szczególna – wraz z naszymi nauczycielami Panią Profesor Marią Trusz-Gluzą i Panem Profesorem Włodzimierzem Kargulem świętujemy jubileusz XXX Elektrokardiologii w naszym Szpitalu. Jubileuszowa sesja zaplanowana jest 16 listopada w czwartek, w ostatnim dniu Konferencji.

Wydłużyliśmy listę tematów wiodących. Są nimi nowe wyzwania w terapii resynchronizującej i alternatywne miejsca stymulacji, powikłania elektroterapii ze szczególnym uwzględnieniem problemu usuwania elektrod wewnątrzsercowych, diagnostyka obrazowa w służbie elektroterapii, reewaluacja wskazań do elektroterapii w dobie po Danish Study i wskazania do stymulacji po interwencjach zastawkowych oraz prawe serce przed i po elektroterapii.

Kontynuujemy otwarcie się Konferencji na adeptów kardiologii – lekarzy w trakcie specjalizacji. Pierwszy dzień Konferencji poświęcamy m. in. kursom i warsztatom obejmującym zagadnienia elektrokardiologiczne w echokardiografii i elektrokardiografii przydatne w czasie egzaminu specjalizacyjnego i w codziennej pracy.

Równolegle proponujemy całodniowy kurs echokardiografii w elektroterapii dla zaawansowanych kardiologów.

Po programie echokardiograficznym dla kardiologów praktyków proponujemy szkolenie „Rozpoznawanie zaburzeń pracy wszczepialnych układów do elektroterapii serca w codziennej praktyce kardiologa”.

Program dla pielęgniarek i techników elektroradiologii cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Tradycyjnie będzie zawierał dedykowane elektrokardiologiczne i elektroradiologiczne sesje, kurs programowania urządzeń wszczepialnych oraz warsztaty resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

Do zobaczenia w hotelu Diament Arcenal Palace w Chorzowie!

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof S. Gołba
Klinika Elektrokardiologii i Niewydolności Serca
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach