Zaproszenie na kurs „Egzamin praktyczny z kardiologii – EKG, ECHO, koronarografia, elektrokardiologia” 2017

Kurs dedykowany jest lekarzom w trakcie specjalizacji w kardiologii. Nowością II edycji Kursu jest skoncentrowanie się na przygotowaniu do części praktycznej egzaminu specjalizacyjnego. Uznaliśmy, że będzie to najlepsza technika przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej nie tylko przygotowująca do egzaminu, ale także od razu przydatna w codziennej pracy.

Elektrokardiografia wraz z egzaminem próbnym prowadzona będzie w całości przez dr. Dariusza Wojciechowskiego, ordynatora oddziału kardiologicznego w Szpitalu Wolskim – osobę szczególną. Wielu z nas „dorosłych kardiologów” szlifowało wiedzę z EKG pod Jego kierunkiem. Egzamin praktyczny z EKG to najbardziej emocjonująca część egzaminu specjalizacyjnego. Wybraliśmy tematy o szczególnie wysokim stopniu trudności – zaburzenia przewodnictwa, przerost i niedokrwienie oraz ocenę czynności rozrusznika w EKG.

Echokardiografię wyłoży zespół Kliniki Elektrokardiologii i Niewydolności Serca SUM (Jolanta Biernat, Katarzyna Cholewa, Anna Drzewiecka, Kinga Gościńska-Bis, Danuta Łoboda i Krzysztof S. Gołba) echokardiografiści certyfikowani przez Sekcje Echokardiografii PTK wraz z ekspertem Sekcji. Pokażemy częste na egzaminie wady serca oraz zajmiemy się oceną czynności komór w różnych sytuacjach klinicznych. Obrazy echokardiografia w elektrokardiologii pojawią się w ilościach spodziewanych na egzaminach praktycznych.

Koronarografię na kursie pokażą koledzy posiadający certyfikaty Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK (Rafał Gardas, Michał Gibiński i Karol Sanecki). Skoncentrują się na zagadnieniach najczęściej spotykanych w czasie egzaminu praktycznego.

Serdecznie zapraszam we wtorek 14 listopada,

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof S. Gołba
Klinika Elektrokardiologii i Niewydolności Serca
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Zobacz program